بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو چیست؟

نویسنده: فاطمه علیرضایی, 1399/11/21

زمان مطالعه: 2 دقیقه, 22 ثانیه

بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو چیست؟

اگر شما قصد دارین درخت گردویتان پر بار شود همواره درختتان نیاز به رسیدگی هایی دارد که این رسیدگی را کود می تواند تامین کند. البته فقط کود دادن به درخت گردو فقط کافی نیست نحوه کودهی به طور صحیح هم یک موضوع کاملا مهم است.


اگر شما نهال گردو را دارید باید بیشتر به آن رسیدگی کنید تا یک درخت بالغ و پر بار شود زمان کودهی،نوع خاک،نوع کود،نحوه کودهی اینها موضوع های قابل توجهی هستند که در این مقاله به آنهای می پردازیم.

زمان کودهی:


زمان کودهی در بارور کردن گردو بسیار بسیار موضوع مهمی است زمان کودهی گردو باید در موقع بهار و قبل رشد گردو های جدید انجام شود

نوع خاک:


شما باید با بررسی کردن خاک متوجه این شوید که خاکی که نهال یا درخت بالغتان در آن کاشته فقیر است یا غنی

نحوه کودهی:


شما نباید مطمئن شوید که ریشه نهال با کود برخوردی ندارد زیرا باعث خرابی ریشه ها می شود بهتر است که یک لایه خاک بین ریشه و کود قرار گیرد.
باید از تعداد کود متناسب استفاده که موجب از بین رفتن درخت نشوید سپس در زمان مناسب درخت را آبیاری کرده تا موادی که در آب وجود دارد به ریشه برسد.

انواع کود مناسب:

کود فسفر:


فسفر در ساخت واحر انرژی گیاهان نقش دارد ، این کود از ابتدای رشد گیاه تا زمان بلوغ آن نیز نقش دارد و برای هر گیاهی ضروری است زیرا باعث محصولات با کیفیت میشود ریشه درخت را تحریک کرده و استحکام تنه درخت و شاخه هارا بالا می برد مقاومت درخت را در برابر انواع مشکلات و کرم زدگیافزایش می دهد همچنین باعث حایت رشد گیاه می شود.کود پتاسیم:


خاک خوب دارای مقداری پتاسیم است که اگر خاک شما غنی است این کود تاثیر آنچنانی در رشد درختتان ندارد. پتاسیم در درخت نیز باعث مقاومت آن در برابر خشک شدن و افزایش مقاومت در برابر بیماری ها می شود و در اوایل رشد جذب گیاه میشود.کود نیتروژنی:


کود نیتروژنی در کشاورزی هم استفاده زیادی می شود و در درخت موجب رشد زیاد و افزایش فتوسنتز و تولید کلروفیل می شود.


پیشنهاد مطالعه بیشتر

کود کمپوست غنی شده چیست؟

کود کمپوست غنی شده چیست؟

کود کمپوست غنی شده از پایه دامی و گیاهی تشکیل شده و طی روند کمپوستینگ به خوبی تهیه می گردد. کود کمپوست غنی شده هیچ گونه بذر علف هرز، عوامل بیماری زا و ...

کود کامل چیست؟

کود کامل چیست؟

کود کامل یکی از بهترین کود های شیمیایی است. همانطور که از نام آن مشخص است این کود حاوی عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم با نسبت های مختلف است. سه عنصر ذکر ...

کود کشاورزی چیست؟

کود کشاورزی چیست؟

کود کشاورزی، هرگونه مواد طبیعی یا غیر طبیعی که عموما به خاطر مواد مفیدی که در آن وجود دارد در کود کشاورزی برای تقویت خاک مزرعه و باغات از آن استفاده م ...

نظر خود را بنویسید

آگهی ها