سنگ تراورتن در اصفهان

نویسنده: فاطمه علیرضایی, 1400/1/21

زمان مطالعه: 2 دقیقه, 5 ثانیه

سنگ تراورتن در اصفهان

خلاصه : سنگ تراورتن از معادنی که روی سطح زمین هستند استخراج می شود و بیشتر در ساختمان سازی به کار می رود.سنگ ها بر اثر شرایط خاص خودشان دارای رنگ و شکل های متفاوتی می شوند.در این مقاله به ویژگی های سنگ تراورتن و توضیحات آن پی می بریم.


سنگ تراورتن عباس آباد
سنگ تراورتن عباس آباد بسیار معروف و پر مصرف است.بیشترین کاربرد آن در نمای ساختمان ها بوده است .این سنگ دارای رگه های از طیف کرمی و قهوه ای است که حالت موج دار دارد.هرچقدر که این سنگ رنگش رو به روشنی برود و موج هایش کمتر شود قیمت آن نیز بیشتر میشود.

سنگ تراورتن تکاب
این سنگ موجو در سه رنگ است مثل : کرمی ، مشکی و قهوه ای کاربرد های این سنگ هم نیز بیشتر در نمای ساختمان ها است این سنگ دارای ظاهری زیبا و چشمگیر است و بیشتر در حالت موج دار خریداری می شود.

سنگ تراورتن حاجی آباد
این سنگ در مجموعه رنگ های کرمی تا شکلاتی بوده و دارای مقاومت بالا ، تخلل کمتر ، ساب پذیری بالا می باشد.
این سنگ در دو دسته موج دار و بی موج قرار میگیرد و از این محصول در انواع کار های ساختمانی مثل نمای بیرونی ،نمای داخلی و ... استفاده می شود.

سنگ تراورتن آتش کوه
این سنگ دارای طیف سفید بوده و از موج ها ی هماهنگ و زیبایی برخوردار می باشد و از ویژگی های زیادی برخوردار است. این سنگ در رده بهترین سنگ های تراورتن می باشد و موج هایی به رنگ سیاه و صورتی در آن به کار رفته است.

سنگ تراورتن آب گرم محلات
این سنگ از رنگ زیتونی تا کرمی و کرمی روشن است و در دو دسته موج دار و بی موج قرار دارد.این سنگ هم نیز دارای مصرف کنندگان خاص خود است.

ویژگی سنگ تراورتن
این سنگ دارای چسبندگی بالا است وبرای استفاده در نمای بیرونی ساختمان ها بسیار مناسب می باشد.
این سنگ دارای مقاومت بالا در برابر انقباض و انبساط است و از شکاف های بسیار کمی برخوردار است
گرما را جذب نمی کند و سطح آن همیشه خنک است به دلیل اینکه سطحی صیقلی ندارد از لیز خوردن آن نیز جلوگیری می شود.
رنگش در طول زمان عوض نمی شود و عایق صوتی و حرارتی است د اگر در نمای ساختمان استفاده شود در برابر نور خورشید مقاومت بسیار بالایی دارد.


پیشنهاد مطالعه بیشتر

۷ ویژگی و کاربرد سنگ تراورتن در ساختمان

۷ ویژگی و کاربرد سنگ تراورتن در ساختمان

سنگ تراورتن ماکو یکی از انواع پرکاربرد سنگ تراورتن بوده که از معادن شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی استخراج می شود. بدلیل خواص ویژه سنگ تراورتن م ...

مزایا و ویژگی های سنگ ترامیت بوکان

مزایا و ویژگی های سنگ ترامیت بوکان

سنگ ترامیت از جمله سنگ هایی است که از ماسه و رس تشکیل شده و حاوی درصد بالایی آهک می باشد. این سنگ ها بیشتر دارای زمینه روشن بوده و دارای تخلخل بالایی ...

بهترین سنگ برای اجرای نما رومی ساختمان چیست؟

بهترین سنگ برای اجرای نما رومی ساختمان چیست؟

طراحی نمای ساختمان یکی از مراحل اصلی در ساخت ساختمان های لوکس و زیباست. زیرا نمای با شکوه ساختمان ها میتواند منعکس کننده شأن ساختمان باشد. با وجود گرا ...

نظر خود را بنویسید

آگهی ها